Bądź na bieżąco i śledź Nasz BLOG - AM Project

AM Project
Dlaczego makiety architektoniczne są niezbędne? 2017-01-17


O kluczowym znaczeniu marketingu w biznesie nie trzeba nikomu mówić. Można rozwijać go na wiele sposobów, aby przynosił odpowiednie rezultaty. Najważniejszym efektem wszelkich działań marketingowych jest osiągnięcie zysku poprzez odpowiednią promocję swojej usługi czy produktu.

Deweloperzy, którzy decydują się na zbudowanie nowego osiedla dbają o możliwie najlepszą reklamę swojej inwestycji, ponieważ inwestują olbrzymie środki w jej powstanie. Domy muszą być atrakcyjne, dobrze rozplanowane, w zachęcającej okolicy, z dobrym dostępem do szkół czy galerii handlowych. Jednak nawet najlepsze pomysły bez dobrej reklamy nie odniosą sukcesu, dlatego pojawiając się ze swoją ofertą na targach bądź budując salon sprzedaży deweloperzy pokazują makiety architektoniczne. Należy pamiętać, że liczy się całościowy odbiór firmy, od stroju sprzedawców, wyglądu stanowiska targowego, estetyki folderów reklamowych do jakości samej makiety. Nic nie przedstawi w bardziej klarowny sposób idei zagospodarowania terenu i zamysłu architektonicznego od makiet. Wizualizacje często bywają wyrwane z kontekstu, bez znanego klientom punktu odniesienia w przestrzeni i jedynie z wybranego kąta. Posiadając makietę architektoniczną, która odwzorowuje wygląd i kolorystykę budynków, ich umiejscowienie w terenie oraz najbliższe otoczenie można pokazać klientowi każdy zakątek jego nowego miejsca zamieszkania, opowiedzieć szczegółowo o planie urbanistycznym, wskazać gdzie będzie przystanek tramwajowy, a gdzie miejsce parkingowe. Słowem – obecność makiety na stanowisku targowym i w biurze sprzedaży jest nieodzownym środkiem perswazji, kluczem do pozyskania klienta.

To o czym należy pamiętać to coraz większa popularność makiet architektonicznych i ich nieodzowna obecność na wszelkich targach w najbliższej przyszłości. Wynika to z tego, że jest to najprzejrzystsza forma pokazania inwestycji, możliwa do pokazania wszędzie bez skomplikowanego sprzętu i wciąż fascynująca dla odbiorców. Jest w ludziach jakaś cząstka dziecka, która reaguje emocjonalnie na widok zminiaturyzowanych modeli. Ponadto jeśli na targach część wystawców nie posiada swoich makiet to są traktowani w mniej profesjonalny sposób niż ich konkurenci. Dlatego tworzenie makiet stało się dla deweloperów niejako obowiązkiem.

 

Jak widać makieta architektoniczna nie może być traktowana jako niepotrzebny i drogi gadżet. To dzięki niej klient nabiera zaufania co do inwestycji i potrafi wyobrazić sobie siebie jako jej przyszłego mieszkańca. A to już pierwszy krok do tego aby stał się nim naprawdę.GALERIA ZDJĘĆMALLY PROJECTS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ

tel. 791 187 653
kontakt@am-project.pl

Kilińskiego 30/16
50-264 Wrocław / woj. dolnośląskie
8982248041Graphic, Code & Design by Show It Design
© 2016 by AM-PROJECT.PL