Bądź na bieżąco i śledź Nasz BLOG - AM Project

AM Project
Styl retro - gwarancja sukcesu 2016-11-29


Na całym Świecie rocznie koncerny motoryzacyjne wypuszczają kilkadziesiąt modeli samochodów. Większość z nich nam się podoba, wiele z nich zachwyca, ale na miano ponadczasowo pięknych zasługuje ledwie garstka. Jest jednak prosty trik, który sprawdza się niemal zawsze.

 

W Świecie designu największe sukcesy od lat święcą projekty aut w stylu retro. Dzieje się dlatego, że protoplaści obecnych modeli przywołują pozytywne skojarzenia, a to na emocjach właśnie bazuje sprzedaż. Ponadto projekt, który już raz się spodobał, po uwspółcześnieniu wciąż będzie się podobał. Widać to po wszystkich przedstawicieli nurtu retro designu, np. Volkswagenie Beetle, Mini czy Fiacie 500. W Polsce również mamy przedstawiciela tego stylu – New Warsaw – pierwszą polską limuzynę, która już niedługo wyjedzie na polskie drogi. Chociaż model ten to dzieło pasjonatów, w tym założyciela AM Project, a nie koncernu, to miał się do czego odwoływać. Warszawa M20 to królowa polskich szos, auto niezapomniane i pożądane przez rzesze polaków w czasach PRL-u. Pojawienie się jej duchowego następny o podobnej stylizacji wywołało wielką falę entuzjazmu. Była ona na tyle duża, że znalazło się kilku naśladowców New Warsaw, np. Syrena Sport czy Nowy Polonez.

 

Nurt retro jest szeroko rozpowszechniony również w innych odłamach wzornictwa, co tylko potwierdza tezę. Pytanie brzmi, jaka moda w designie nastąpi kiedy powielimy już wszystkie znane i cenione projekty aut?GALERIA ZDJĘĆMALLY PROJECTS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ

tel. 791 187 653
kontakt@am-project.pl

Kilińskiego 30/16
50-264 Wrocław / woj. dolnośląskie
8982248041Graphic, Code & Design by Show It Design
© 2016 by AM-PROJECT.PL