Tworzenie makiet architektonicznych - AM Project

AM Project
Tworzenie makiet architektonicznych

W naszym biurze tworzymy makiety architektoniczne dla deweloperów i innych inwestorów. Dbamy o szczegółowy wygląd i wierne odwzorowanie projektu, w czym pomaga nam użycie technologii wydruku 3D oraz cięcia CNC, pozwalające perfekcyjnie oddać nawet najbardziej skomplikowane kształty przy dowolnej skali. Co ważne wielkość tworzonych makiet architektonicznych nie jest w żaden sposób ograniczona, jest zależna od preferencji klienta. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i jesteśmy w stanie zrealizować model w dowolnej skali.

 

Oferujemy tworzenie makiet architektonicznych, mieszkaniowych, deweloperskich i przemysłowych, odwzorowujących kolory, jak i monochromatyczne. Nasze działania opieramy na rzetelnym przestudiowaniu projektu oraz poznaniu oczekiwań zamawiającego, następnie dobieramy materiały, ich kolor i fakturę tak, aby wiernie odzwierciedlały projekt. Przykładamy olbrzymią wagę od detali i wykończeń, mając świadomość ich wpływu na efekt końcowy.

 

Nasze makiety mogą być wyposażone w podświetlenie zewnętrzne, wewnętrzne, umeblowanie oraz elementy ruchome. Gotowy model może być umieszczony w obudowie ze szkła organicznego. Zachęcamy do współpracy i składania zapytań, zrealizujemy każdy projekt, aby w pełni zadowolić naszych klientów.

Detale w makiecie ASA


Mała skala 1:80 wymagała dużej precyzji w detalach. Skomplikowane kształy, wjazdy do garażu, pochylnie, barierki - Wszystko to powstało na drukarkach 3D. Lamborghini ze zdjęcia ma jedynie 2cm szerokości.

Makieta ASA w detalu


Na początku 2017 roku wykonaliśmy dużą makietę krakowskiego apartamentowca, w skali 1:80. Skomplikowana architektura, przenikające się bryły, wymagały użycia wydruku 3D i dużej precyzji. Wymagania były wysokie, ale zaspokoiliśmy je z nawiązką. Efekt końcowy jest bardzo dobry, udało się go uzyskać dzięki wysokiej technologii i precyzji.

Makieta pokazująca strukturę konstrukcji budynku


Makieta z naszego rodzimego Wrocławia, przedstawiająca ważny dla tego miasta budynek. Zabytkowy bank zmienia swoje przeznaczenie i będzie obiektem restauracyjnym. Zamysłem makiety było pokazanie struktury poszczególnych poziomów dla przyszłych restauratorów. Budynek jest monochromatyczny, aby nie zaburzyć odbioru skomplikowanego układu pomieszczeń. W budynku zamieściliśmy ponad 100 stołów i 400 krzeseł.

Makieta planetarium w Szczecinie


W lipcu 2018 roku stworzyliśmy najciekawszą jak dotychczas makietę, przedstawiającą planetarium w Szczecinie. Makieta była podświetlana na wiele kolorów z zewnątrz i w środku za pomoca pilota, posiadała ciekawe nabrzeże i fragment okolicznego wiaduktu. Na dodatek byudynek można było otworzyć i zobaczyć przekrój ścian. Dookoła planetarium pojawiły się żurawie typowe dla krajobrazu stoczniowego. Wykonaliśmy makietę przy okazji wydruku 3d oraz cięcia laserowego pleksi.

Makieta konkursowa


Współpracowaliśmy z biurem GBT Architekci w Łodzi, tworząc dla Nich makietę konkursową. W jedynie 7 dni powstała monochromatyczna makieta, która pozwoliła spełnić warunki konkursu architektonicznego i ukazać z każdej strony wspaniały zamysł architektoniczny twórców

Makieta dla Lasów Państwowych


Pod koniec 2017 roku wykonaliśmy cztery makiety dla Lasów Państwowych w Gdańsku. Służą jako modele poglądowe dla osób niewidomych, dlatego są wykonane w technice monochromatycznej z białej pleksi. Dokładniej odwzorowaliśmy każdy szczegół i fakturę oryginalnych budynków, aby osoby niewidome mogły w jak największym stopniu poznać istniejące na terenie Ogrodu Botanicznego budynki.

Pokrywa i postument makiety


Makiety architektonicze na czas trwania targów powinny być przykryte przezroczystą pokrywą, która dodaje elegancji, zapewnia doskonały wgląd w nią oraz zabezpiecza ją przed uszkodzeniami i kurzem. Wykonujemy je z przezroczystej pleksi, która jest bardzo odporna, a jednoczesnie stosunkowo lekka, więc doskonale sprawdza się w tej roli. 

Postument makiety może być monolistyczną bryłą, stołem z nóżkami lub płaskim blatem. Kolor i grubość są dobierane do Państwa potrzeb, aby dopasować się do biura sprzedaży czy stanowiska targowego.

Monochromatyczna makieta domu jednorodzinnego


Na początku 2017 roku realizowaliśmy ciekawe zlecenie dla indywidualnego klienta. Stworzyliśmy makietę w skali 1:50 futurystycznej willi, w całości w białym kolorze. Klient był zachwycony i z pewnością była to dla niego miła pamiątka z realizacji życiowego marzenia o budowie domu. 

Zieleń na makietach


Misterne modele budynków są nieodzwonym, najważniejszym elementem makiet, jednak to wykończenie nadaje jej charakter. Najpiękniejsze budynki należy ubrać w zieleń i małą architekturę, aby wydobyć z nich to co najatrakcyjniejsze. Przykładamy do tego dużą wagę, jak widać na zdjęciu.

Makiety architektoniczne w detalach


Nasze makiety architektoniczne są wyposażane w wiele detali nadających jej wiarygodności i upodabniających ją do rzeczywistej inwestycji. Umieszczamy na niej samochody, ludzi, małą architekturę (np. latarnie) i roślinność zachowując skalę. Dzięki temu klient jest w stanie w pełni wyobrazić sobie swoje przyszłe osiedle i podjąć decyzję o kupnie. 

Makiety a wydruk 3D


Tworzenie makiet w AM Project odbywa się z  wykorzystaniem drukarek 3D Zortrax. Dzięki temu możliwe jest tworzenie przestrzennych, skomplikowanych form nowoczesnej architektury. Jesteśmy w stanie stworzyć każdy kształt budynku, pełen zagięć i ażurów. Dzieki temu nasi klienci otrzymują doskonale odwzorowane makiety budynków. Na zdjęciu prezentujemy makietę dla krakowskiego dewelopera ASA Development. Zlecenie to wymagało od nas dużego nakładu pracy, z powodu podświetlenia na pilota, wjazdu do garażu czy skomplikowanych kształtów i mnogości balkonów. Efekt jak zawsze był doskonały!

Makieta przemysłowa - model 3D mostu


AM Project miał zaszczyt współpracować z dużą firmą z Emiratów Arabskich - RS Group. Ten dubajski koncern zajmuje się produkcją i dystrybucją infrastruktury budowlanej na terenie Bliskiego Wschodu i Afryki. Zaprosił nas do współpracy, abyśmy stworzyli bardzo techniczny model 3D - przekrój mostu z uwzględnieniem wszelkich szalunków, stelaży i rusztowań. Stopień nagromadzenia drobnych elementów, stosunkowo duże wymiary (długość 1m) oraz krótki czas realizacji były dla nas wyzwaniem, z którego wyszliśmy obronną ręką. To trudne zadanie udało nam się dobrze wykonać za sprawą drukarek 3D, z których powstały drobne elementy imitujące rozwiązania techniczne. Dubajski klient był zadowolony z efektu, a my cieszymy się z tak prestiżowego zlecenia.

Makieta architektoniczna domu wielorodzinnego


Wykonywane przez makiety odznaczają się dużą dbałością o szczegóły i realizmem. Staramy się dobierać kolory, faktury oraz wszelkie detale aby upodobnić model do rzeczywistego budynku. Makieta architektoniczna dla naszego krakowskiego współpracownika została wykonana przy użyciu druku 3D. Otrzymała podświetlenie sterowane przy pomocy pilota. 

Makiety architektoniczne z podświetleniem


Nasze makiety architektoniczne mogą być podświetlane. Zasilane są z gniazdka lub poprzez akumulatory, w zależności od potrzeb. Oświetlenie jest sterowane poprzez pilota i ma możliwość zmiany stopnia natężenia światła, aby dostosować się do potrzeb klienta. Oświetlenie makiet jest coraz popularniejszym trendem, gdyż czyni ją bardziej realistyczną. Świecące latarnie i okna w budynkach nadają makiecie odpowiedniego klimatu i przyciągają uwagę.

Makiety urbanistyczne monochromatyczne


Wykonujemy makiety urbanistyczne całych osiedli, w wersji monochromatycznej. Pokazują one założenie urbanistyczne projektowanego obszaru, bez wchodzenia w detale architektoniczne. To bardzo pomocne na etapie planowania nowego osiedla czy dzielnicy, kiedy wyznacza się przebieg ulic oraz wysokość i linię zabudowy. Nasze makiety mogą być wykonane w dowolnej skali, nawet bardzo małe, np. 1:1000. Makiety urbanistyczne są odporne na działania warunków atmosferycznych.MALLY PROJECTS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ

tel. 791 187 653
kontakt@am-project.pl

Kilińskiego 30/16
50-264 Wrocław / woj. dolnośląskie
8982248041Graphic, Code & Design by Show It Design
© 2016 by AM-PROJECT.PL